1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013 Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenecek ?

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  2013 Emlak Vergisi NE KADAR Ödenecek ? ,
  2013 Emlak Vergisi Son Ödeme GÜNÜ Ne Zaman ? ,
  2013 Emlak Vergisi Birinci Taksidi Ne Zaman Ödenecek ? ,  Emlak Vergisi oranlarının yeniden belirlenmesi için Gelir İdaresi Başkanlığı 2013'ün baharında genelge yayınlayacak. Bu kapsamda takdir komisyonu toplantılarının mayıs ayında başlayarak temmuz ayında bitirilmesi hedefleniyor.


  İtiraz ve yargı süreçlerinin ardından 1 Ocak 2014 'ten itibaren dört yıllık Emlak Vergisi değerleri tespit edilmiş olacak. Maliye 'nin üzerinde çalıştığı düzenlemenin bitirilmesi ile birlikte yılbaşından itibaren geçerli olan yeni KDV oranlarının gerçek değerler üzerinden belirlenmesi sağlanmış olacak.


  1 Ocak 2013 tarihinden sonra alınacak ruhsatlarda geçerli olmak üzere 150 metrekarenin altındaki konutların satışında Milli Emlak tarafından belirlenen arsa metrekare birim fiyatı 500 liraya kadar olanlar için yüzde 1, 500 TL ile bin lira arasında olanlar için yüzde 8, bin Türk Lirası ve üzerinde olan konutların tesliminde ise yüzde 18 KDV alınması kararı alındı.

  2013 EMLAK VERGİLERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?
  Emlak vergisi ödemeleri iki döneme ayrılacak. İşte ödeme tarihleri:

  1. TAKSİT DÖNEMİ : 1 OCAK - 31 MAYIS TARİHLERİ ARASI
  2. TAKSİT DÖNEMİ : 1 KASIM - 30 KASIM TARİHLERİ ARASI
   
 2. N

  Nursultan Yeni Üye

  hayatımızın her yanı vergi olmuş yakında aldığımız nefes için bile vergi vereceğiz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş