1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2013 Avrupa Kültür Başkenti Neresi Seçildi?

Konu, 'Her Telden' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  2013 Avrupa Kültür Başkenti Hangi Şehir
  Avrupa Kültür Başkenti Neresi 2013

  2013 Avrupa Kültür Başkenti Eskişehir'dir.Eskişehir 2013 Türk Cumhuriyetleri Kültür Başkenti Oldu
  [​IMG]
  Dünya Kültür Başkenti 2013 2013 Dünya Kültür Başkenti; Kazakistan’ın Başkenti Astana’da yapılan toplantıdan Eskişehirin olması kararı çıktı.Aralarında soydaşlık ve Türklük bağı bulunan bağımsız Türk Devletlerinin kültür ve sanat zenginliklerini paylaşmak için ve bu kültürü dünyaya en iyi şekilde tanıtmak için kurdukları Türksoy Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı 2013 Dünya Kültür Başkenti olarak Eskişehiri seçti.

  Avrupa Kültür Başkenti, Avrupa Birliği tarafından periyodik olarak her yıl belirlenen kent veya kentlere verilen unvandır.Seçilen kentin kültürel yaşamını ve kültürel gelişimini sergilemesi için oldukça iyi bir fırsattır. Bu kentler, uluslararası platformda kendi kültürlerine has özellikleri sergilemeleri için bir takım değişimler yaşamaktadırlar.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Eskişehir gerçekten güzel bir mekan, seviyorum tarzını ve durumunu.
   
 3. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Eskişehir-Ankara arası hızlı tren olması çok güzel oldu bide avrupa kültür başkenti seçilmesi de umarım Eskişehir'e ekstra bir değer katar
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş