1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Yılı Öğretmenler Günü için Kompozisyon

Konu, 'Önemli Günler' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Öğretmenler Günü için Kompozisyon Örnekleri ,Öğretmenler Günü Kompozisyonu 2012
  Öğretmenler Günü için Kompozisyon örneği,Öğretmenler için Kompozisyon ,Öğretmenler için yazı örneği,


  [​IMG]


  Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

  Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öteÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.
  Öğretmenin vazifesiÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon gücü nispetinde erdemli toplum gayretine katkı sağlamaktır. İnsan yaratılmışların en seçkiniÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en donanımlısıÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en bilinçli olanı; ama aynı zamanda en vahşiÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en acımasızÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon en anlaşılmaz davranışların da sahibi. Onun için insan hayatında eğitim; davranışları doğru yönlendirmede ve diğer hemcinslerinin haklarına tecavüz etmesinin engellenmesinde birinci derecede etkilidir. Öğretmen işlevini yerine getirirken bu önceliği asla ihmal etmemelidir.
  Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmekÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır sözü icra ettiğimiz mesleğin ne kadar onurlu ve yüce bir gayeye hizmet ettiğini göstermesi bakımından anlamlıdır.
  Kadim değerlerin günübirlik çıkarlara feda edildiği günümüzde bu kutlu sanatı en güzel biçimde icra etmek durumundayız. Bunun için de heyecanımızı diri tutmalı ve ideallerimizi yeniden kuşanmalıyız.
  Karşı karşıya kalacağımız bütün durum ve şartları aşarak ruhumuzu her şartta diri kılarak başarıya ulaşabiliriz. Hayat taşıyıcı uğraşları soylu bir sadelik içerisindeÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon bir yürek soyluluğu içerisindeÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon yoğun bir sabırla sürdürmeliyiz.
  Kazanılması gereken asıl büyük servet; paraÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon şöhret ve makamdan öte erdem ve bilgeliktir. YüreğimiziÖğretmenler günü İle ilgili Kompozisyon-Öğretmenler Günü Örnek Hazır Kompozisyon ruhumuzu en büyük erdemlerle tezyin ve teçhiz etmeli ve bu amaçlarımızdan vazgeçmeden yolumuza devam etmeliyiz.
  Evrensel medeniyet kulesi de hiç şüphesiz bu onuru taşıyan fedakâr ve cefakâr öğretmenlerimiz sayesinde yükselecektir.
  __________________________________________________ ____________________


  Gül Yetiştirmek

  Düşünün ki, toprağa bir tohum ektiniz ve o tohumun vereceği filiz sizin geleceğiniz. Sizden geriye tek o kalacak. Dünyada solmaması için kurumaması için dalların, neler vermezdiniz ki. Her gün sulardınız mesela. Çünkü kolay değildir çiçek yetiştirmek iyi bir bahçıvan olmayı gerektirir. Koca bir bahçenin içerisindeki her filize hak ettiği özeni de ancak ve ancak çiçeğin dilinden anlayan verir. Bilinmez, zor olan çiçek mi insan mı yetiştirmektir. Ama bir gerçek var ki okul denen o has bahçenin gülünü de dikenlerini görmeksizin ancak öğretmenler yetiştirir.

  Bir heykeltıraşın bir taşa şekil vermesi ya da bir tohumun bir meyveye dönüşmesi, bir insanın yetiştirilmesine oranla kısa vadeli işlemlerdir. Oysaki öğretmenlik zaman ve ince işçilik gerektirir. Çünkü aslında adı öğreten, öğretmen olsa da, öğretmen çok daha fazlası demektir. Hani derler ya anne kucağından okula geliriz. Oyuncaklarımızdan sonra ilk kez farklı bir şey, kalem tutar ellerimiz. Kalemi dahi tutmayı beceremezken biz, sevgisiyle ve sıcaklığıyla hem elimizi hem gönlümüzü kavramıştır. İkinci annemiz ve babamız, öğrettikleriyle gün gün genişler ufkumuz. Elim, dilim bir yanlışa uzandığında çınlamalı kulaklarımda öğretmenimin sesi, ömrümde yayılmalı anlattıklarının her bir cümlesi. Benim de köklerim filize durduğunda aynı heyecanı duymalıyım. Onun yaptığı aşıdan köküm, kökümden de oluşan filizler beslenebildiği gün, öğretmenimin emeğinin meyvesini aldığı gündür.

  Şüphesiz ki hiç bir şey kolay değil. Hayatta, fakat en zoru insan yetiştirmek olsa gerek. Yetiştirdiklerinin arasından gül kokusu saçanları görmek de var sonunda. Dikeniyle ellerini kanatsa da ömrünü güllere adayan, güllere gül olmayı anlatmak için uğraşan tüm öğretmenlerimizin saygıyla ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun öğretmenim.
  __________________________________________________ ____________________

  Yürek, vahşi bir aslan misali saldırır bütün dünya âlemine. Tutunacak bir dal arar dertlerini dile getirmek gâyesiyle. Pırıltılı gözlerini ayıramaz her dakika çevresinden. Yine de Tek umudu vardır; Onu bulmak.
  İşlenen nakışlar ayrı bir sevda anımsatır gençlere. Dokunan kilimlerde alın teri karışır renklere. Kitaplar, inci Tanesi bilgiler savurmaya başlar rüzgâr gibi. Bilgiler bir oraya savrulur bir buraya. O bilgileri hayat yolunda birileri bulur ve kendilerine pusula edinirler. Onlar ki dünyadaki en şerefli, en kutsal mesleği yapanlardır bütün gözlerde. Öğrenciler, karanlık bir kuyu içinde kurtuluşu beklerken gizli bir el dokunur titreyerek. Puslu camlardan bakanlara açık bir yol olmuştur hiç kapanmayacak. Bu sayede geleceğe ilk adım atmış olacaklar öğrenciler. Dünyanın anlamsızlığını çözmeye çalışmışlardır kitapların arasından. 24 Kasım, yürekleri sevince boğacak anlamlı bir gün. Noktalı virgülün iki cümleyi birbirine bağlaması gibi onlar da öğrencilerle birliktedir her dâim. Gözlerdeki puslu camı şefkatleriyle silerler içten bir tavırla. İki kapılı han, meçhullerle doludur hayat çizgisinde. Dedektif gibi hep o meçhuller; aramakla geçer bütün ömrü. Bir deryada, hırçın dalgalarla mücadele ederler içlerinde umut ışığı var oldukça. Hep bir şeyi öğretmek için emek verirler öğrencilere. Doğruluk, hayatta en mühim şeydir insanların yüreğinde. Bu mükemmel olan şeyi öğretenler yine onlardır. Bir anne, bir baba gibi üstlerine titrerler öğrencilerin. Bu emeklerine karşı en çok istedikleri şey ise Başarı dır. Öğrencilerini başarılı olarak görmek, yüzlerinde bir tebessüm oluşmasına dâhi yeter. Mutluluğun kapısını açmak için anahtarını bulmak gerekir ilk önce. O anahtar ise, beyinlerindeki hazinede saklıdır bulmak isteyen için. Gülmekte ağlamakta insanlar içindir dünya çemberinde. Bugün gülme vakti geldi Türk evlatlarına. Onlar bir güldür hiç solmayan ve hep kan kırmızısı kalan. Bugün, onlara öğretmen olduklarının mutluluğunu yaşatalım yüreklerinde. Hakiki başarıyı gösterelim önlerinde.
  Sadece, 24 Kasım da değil, her zaman onları hatırlayalım. Bir tebessüm dâhi yeter onları mutlu etmek için. Onlardan bu tebessümü esirgemeyelim. Çünkü; Öğretmenler her şeye değer.
   
 2. p

  pepe Yeni Üye

  Öğretmenler günü tüm yurtta coşku ile kutlanıyor bir gün bile olsa onlara çiçekler verin
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş