1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Sözleşmeli Astsubay Bayan Sınavı

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Collak tarafından paylaşıldı.

 1. C

  Collak Yeni Üye

  2012 yılı Sözleşmeli bayan astsubay sınavı
  2012 sözleşmeli bayan astsubay sınav tarihi hangi ay
  2012 sözleşmeli bayan astsubay sınavı ne zaman

  [​IMG]

  Jandarma Genel Komutanlığı tarafından sözleşmeli bayan astsubay alımlarına dair açıklama henüz yapılmadı. 2011 yılında Sözleşmeli Bayan Astsubay Sınavı 15 Mayıs 2011 tarihinde yapılmıştı. Muhtemelan sözleşmeli bayan astsubay sınavınında o tarihlerde olması planlanıyor. İlerleyen günlerde daha detaylı açıklama yapıldığında konumuz güncellenecektir.

  Sınavlar üç asamalı olarak uygulanacaktır. Birinci asama Yazılı Sınavı, İkinci asama Ön Saglık Muayene ve Fiziki Kabiliyet Degerlendirme Testlerini, Üçüncü asama ise Mülâkat Sınavını kapsamaktadır.

  (1)Yazılı sınav 15 Mayıs 2011 tarihinde Ankara' da yapılacaktır. Sınav merkezi, saati ve sınav ile ilgili diger açıklayıcı bilgiler 19 Nisan 2011 tarihinden itibaren sadece Jandarma Genel Komutanlığı internet adresinde yayımlanacak, adaylara ayrıca bir yazılı bildirimde bulunulmayacaktır. Aday basvuru sayısına baglı olarak, J.Gn.K.lıgı gerek gördügünde Ankara dısında ayrıca baska merkezlerde de yazılı sınav yapabilecektir.

  (2) Yazılı sınavda sözlesmeli astsubay adaylarına, asagıda belirtilen konulardan ve toplam 50 adet çoktan seçmeli sorudan olusan Genel Kültür Testi uygulanacaktır.

  (a) Sözel (Türkçe) ve Sayısal Yetenek,
  (b) İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük; Devlet Hayatı, Fikir Hayatı, Ekonomik Hayatı, İlke ve İnkılâpları,
  (c) T.C. Anayasası,
  (ç) Tarih,
  (d) Milli Cografya,
  (e) Aktüel konular.
  (3) Yazılı sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren on gün içinde Jandarma Genel Komutanlığı internet adresinde ilan edilecektir.
  (4) Yazılı sınavda basarılı olan adaylar ikinci asama sınavlarına çagrılacak, basarısız
  olan adaylar ikinci asama sınavlarına alınmayacaktır.
   
 2. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Benım ablam da girecek hayırlısı
   
 3. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Bayanlara askeri elbisede bir başka yakışıyor doğrusu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş