1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Pmyo Yaş Sınırı

Konu, 'Sınavlar' kısmında ŞERİFE tarafından paylaşıldı.

 1. ŞERİFE

  ŞERİFE Yeni Üye

  2012 PMYO Sınava Hangi yaşta olanlar katılacak
  2012 Pmyo Yaş Şartları
  2012 Pmyo Yaş Sınırı

  PMYO Giriş Yönetmeliğine göre;18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle (1 Ekim 2012)

  18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmayan erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 26 yaşından gün almamış olmak,

  Buna göre, bayan ve askerlik hizmetini yapmayan erkeklerde 01 Ekim 1989 - 01 Ekim 1994 tarihleri arası, askerlik hizmetini yapmış erkeklerde 01 Ekim 1987 ve takip eden tarihlerde doğmuş olma şartı 2014 müracaatları için gerekliliktir.

  Yaş şartları ile ilgili olarak geçen senede 1988 doğumlular mağdur olduklarını sıklıkla ifade ettiler. Hatta sitemizden bununla ilgili onları destekleyici yazılar yayınladık. Ancak yaş şartları ile ilgili değişiklik yapılmadı. Yaş sebebi ile değişiklik yapmaya sadece Polis Akademisi Başkanlığı yetkilidir. Takdir ilgili kurumlara aittir. Önümüzdeki dönemde yaş ile ilgili bir değişikliğin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili yorum veya tahminde bulunmak imkansızdır.

  Yaş sebebi ile sınava başvuramayacak adaylara tavsiyem 4 yıllık üniversite bitirerek POMEM yolu ile polis olmanın yollarını denemeleridir.

  Ayrıca askerliğini yapmamış yaşı tutmayan adaylar askerliklerini hemen yapıp gelirlerse askerlik dönüşü bir kere daha PMYO sınavına müracaat hakkı elde edebilirler.
   
 2. M

  Misafir Misafir

  13 10 88 be4n poloıelık sınavına gıre bılırmıyım
   
 3. i

  irem Yeni Üye

  Polislik sınavlarında katılımcılara başarılar diliyorum
   
 4. M

  Misafir Misafir

  14,08,1989 doğumluyum bu yıl pmyo girebilirmiyim ?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş