1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 ÖSYM Sınavsız Geçiş Soruları

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Mahmut Hoca tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mahmut Hoca Yeni Üye

  Güncel ÖSYM Sınavsız Geçiş 2012,
  Meslek liseleri sınavsız geçiş 2012

  2012 ÖSYM Sınavsız Geçiş 2012

  Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş (MSG), öğretim yılı sonunda sınavsız olarak önce genel yerleştirme, sonra ek yerleştirme olmak üzere iki defa uygulanacaktır. Genel yerleştirmede sadece meslek yüksekokulları ve açıköğretim önlisans programlarına sınavsız geçiş hakkı olanların yerleştirilmeleri yapılacaktır. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumu mezunu olmayan genel lise mezunları (fen lisesi, Anadolu lisesi vb.) genel yerleştirme için meslek yüksekokulları programları arasında tercih yapamayacaklardır.

  Ek yerleştirme, sınavsız yerleştirme yapılan meslek yüksekokullarında kayıtlar tamamlandıktan sonra boş kalan kontenjanlar için yapılacaktır. Ek yerleştirmede meslek yüksekokulları programlarına sınavsız geçiş hakkı olan adaylara öncelik tanınacak, kontenjanlar dolmazsa genel lise mezunlarından ÖSS sınavında 105,000 ve daha fazla puan alan adaylar yüksek puan alanlardan başlamak üzere yerleştirilebileceklerdir.

  SINAVSIZ GEÇİŞTEN YARARLANACAK MESLEK LİSELERİ

  Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı Tüm Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okul ve Kurumları

  Endüstri Meslek LisesiTeknik LiseAnadolu Meslek LisesiAnadolu Teknik LisesiMesleki Eğitim MerkeziKız Meslek LisesiMeslek LisesiKız Teknik LisesiAnadolu Kız Meslek LisesiAnadolu Meslek LisesiAnadolu Kız Teknik LisesiTicaret Meslek LisesiAnadolu Mahalli İdareler Meslek LisesiAnadolu Ticaret Meslek LisesiAnadolu Dış Ticaret Meslek LisesiAnadolu Sekreterlik Meslek LisesiAnadolu Otelcilik ve Turizm Meslek LisesiAnadolu İletişim Meslek LisesiAnadolu Aşçılık Meslek LisesiAnadolu Ticaret LisesiOtelcilik ve Turizm Meslek LisesiMahalli İdareler Meslek LisesiSekreterlik Meslek LisesiÇok Programlı Lise (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim)Açıköğretim Lisesi (Mesleki ve Teknik Ortaöğretim)İmam Hatip LisesiAnadolu İmam Hatip LisesiOrtopedik Engelliler Çok Programlı Liseİşitme Engelliler Çok Programlı LiseAnadolu Sağlık Çok Programlı Lise


  Diğer Bakanlıklara ve Kurumlara Bağlı Meslek Liseleri

  Sağlık Meslek LisesiSpor Meslek LisesiMeteoroloji Meslek LisesiAnadolu Meteoroloji Meslek LisesiZiraat Teknik LisesiAdalet Meslek LisesiTarım (Ziraat) Meslek LisesiTapu Kadastro Meslek LisesiAnadolu Tapu Kadastro Meslek LisesiAnadolu Aşçılık Meslek LisesiMeteoroloji Teknik LisesiDemiryolu Meslek LisesiKonservatuvar
   
 2. M

  Misafir Misafir

  Selam benim bir kaç sorum olacak bn meslek lisesi elektrik öğrencisiyim ben bu sne mezun oluyorum sınavsız geçiş hakkımı kullanacağım ama bn neye göre yerleşicem üniversitelere hangi puana göre bana aobp dediler peki bu myo hangi aobp le aldı en düşük kaç en yüksek kaç bi açıklama yaparsanız sevinirim ona göre tercih yapacağım şimdiden teşekkürlerr... ?:confused:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş