1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Nevruz Bayramı Etkinlikleri

Konu, 'Her Telden' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  2012 Nevruz Bayramı Etkinlikleri
  Nevruz Bayramı Etkinlikleri Nelerdir


  Bu yıl Nevruz Bayramında ne gibi etkinlikler yapılacak bilgi sahibi olmak isterseniz konumuzu takip ediniz.


  KÜLTÜR BAKANLIĞINCA 2012 YILINDA NEVRUZLA İLGİLİ GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİKLER

  Dilerseniz geçtigimiz yıllardaki etkinliklere göz atalım.

  Nevruz Genelgesi hazırlanıp Valiliklere gönderilerek, 21 Mart 2012 tarihinde Nevruz'un tüm yurtta Nevruz'un içeriğine yakışır bir şekilde kutlanması istenmiştir.

  — Nevruz konusunda hazırlanan afiş, broşür ve çizgi romanların dağıtımı yapılarak, halkın bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

  — Bakanlığımızca önce hazırlanmış olan Nevruz konulu çizgi ve spot filmler çoğaltılarak televizyon kanalları ve illere dağıtımı yapılmış olup TRT ve diğer televizyon kanalları ile yerel televizyonlarda gösteriminin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

  — Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yurtiçi ve yurtdışında ilk ve orta öğretim okulları öğrencileri arasında Nevruz konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiştir.

  — Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından yurtiçinde (Adana, Mersin, Tarsus, Iğdır) ve yurtdışında (Belçika) konserler verilecektir.

  — Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından 29 Mart 2001 tarihinde Bitlis ili Ahlât ilçesinde Milli Piyango İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek Nevruz özel çekilişinde konser verilecektir.

  — Ülkemizin farklı bölgelerinden 15 ilden (Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Mardin, Muş, Kahramanmaraş, Van, İçel, Kırşehir, Kırklareli, Manisa) öğrenci grupları Nevruz Etkinliklerine katılmak üzere Ankara'ya davet edilmiştir. Ankara'da gerçekleştirilecek etkinlikler çerçevesinde:

  - Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından 20 Mart 2001 tarihinde "III. Selim" ve 25 Mart 2001 tarihinde "Bakhalar" adlı tiyatro oyunları sahnelenecek.

  — Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçıları tarafından 19 Mart 2001 tarihinde "Florinda" adlı müzikal çocuk oyunu sahnelenecek.

  — Kültür Bakanlığı Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu tarafından 19 Mart 2001 tarihinde bir konser verilecek.

  — Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 21 Mart 2001 tarihinde Nevruz konulu bir fotoğraf sergisi açılacak.

  — 21 Mart 2001 tarihinde Hilton Oteli'nde devlet erkanı ve yabancı misyon şeflerinin de katılacağı Nevruz Resepsiyonu verilecek.

  — Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi Genel Müdürlüğü (TÜRKSOY) tarafından 21 Mart 2001 tarihinde "Türk Dünyası Öğrenci Gençliği Nevruz Buluşması" adlı şenlik gerçekleştirilecektir.

  — Nevruz Kutlamalarını geleneksel boyutuyla tespit etmek amacıyla Tokat ve Iğdır illerinde alan araştırmaları yapılacaktır.  alıntı
   
 2. Z

  Ziyaretci Misafir

  2012 Nevruz Bayramı Etkinlikleri Nelerdir Bilgi lutfen, Bayrama ne kadar kaldı.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu: (BDP'nin pazar günü Zeytinburnu'nda nevruz kutlama talebi) Pazar günü kutlamaya izin yok. Kutlamalar 21'in de yapılabilir.
  [​IMG]
  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bu pazar Nevruz kutlamasına izin vermeyeceklerini açıkladı.
   
 4. p

  pepe Yeni Üye

  Nevruz Bayramını adam akıllı kutlayabilsek keşke
   
 5. M

  Misafir Misafir

  üfff neden bu sitelerde gerçek cevap yokkkkkkkkkkkkk:confused::mad::confused::eek::(:(
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş