1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Kadar?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  2012 Eğitim Öğretim Hazırlık Ödeneği
  2012 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Kadar?
  2012 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Zaman Ödenecek


  2011-2012 Eğitim Öğretim Yılında 570 TL eğitim – öğretim tazminatı ödenecek. Bütün Eğitim sendiklarının ortak mücadelesi olan eğitim öğretim tazminatının bütün eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ödenmesi çabası bu yılda bir sonuç vermedi.

  Her yıl eğitim öğretime hazırlık adı altında ödenen bu tazminata yaklaşık 8 yıldır enflasyon oranında zam yapılarak ödenmektedir. 2011 Yılı Merkezi Bütçe Kanunundaki ekli K cetvelinde oduğu şekliyle bu yılda bütün eğitim çalışanları hayal kırıklığı yaşıyor.

  ÖDEMELER EYLÜL AYININ 15 İLE 25 ARASINDA YAPILACAK…

  MEB ve Maliye Baknlığından konuşmuş olduğumuz yetkililer 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim – Öğretim Hazırlık Ödeneğinin eylül ayı maşlarının ödendiği günden sonraki haftada ödeneceğini, ilgili birimlere ödeme emrinin bayram sonrasında yazılacağını belirtmektedirler.

  Bu konuyla ilgili kanun madesine göre;

  6. 657 sayılı Kanunun ek 32 ncı maddesi uyarınca verilecek öğretim yılına hazırlık ödeneği Bakanlar Kurulu karan aranmaksızın 570 Türk Lirası olarak ödenir. Bu ödeme: öğretim yılının başladığı aydan sonra ve birinci dönem ders yılının sonundan önce göreve başlayanlara %75 i. binnci dönem ders yılından sonra ve ikinci dönem ders yılının sona ermesinden önce göreve başlayanlara ise %50 si oranında yapılır.

  Buna göre kim ne kadar alacak

  a) Eyül ayında görevde olanlar için brüt: 570 TL

  b ) Ekim ayından itibaren birinci dönemin sonuna dek göreve başlayanlara brüt: 427,5 TL

  c ) İkinci dönem başlayanlara brüt: 285 TL

  Yukrıdaki miktarda 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı Eğitim – Öğretime Hazırlık Ödeneği ödenecek.
   
 2. E

  Esram Yeni Üye

  Eğitim Öğretim Ödeneği oldukça iyi bir rakam
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş