1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2012 Burs Miktarları

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında SıLa Su tarafından paylaşıldı.

 1. S

  SıLa Su Yeni Üye

  Yeni burs miktarları, 2012 yılı burs fiyatları, burs başvuruları 2012

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yılbaşından itibaren üniversite öğrencilerine yönelik burs miktarının artırılacağını söyledi.
  Kılıç; Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlandığını hatırlatarak, kredi ve burs miktarlarının 1 Ocak 2012 yılından itibaren yürürlüğe gireceğini dile getirdi.

  Öğrenim harçlarının artırılmayacağını belirten Kılıç, halen ayda 240 TL olan burs miktarlarının yılbaşından itibaren artırılacağını kaydetti. AK Parti dönemiyle birlikte 45 TL olan burs miktarının 240 TL'ye çıktığına dikkat çeken Bakan Kılıç, devlet yurtlarına olan talebi karşılayamadıkları için üzgün olduklarını ifade etti. Bakan Kılıç, dönem ortasına kadar 30 bin yatak kapasitesini yetiştirmeyi amaçladıklarını ve devlet yurtlarındaki kaliteyi artmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Aslında Belediyelerin burslaru kesilmese çok iyi olurdu, Şimdi ele alınacak durum bursların öğrencilere ne kadar yararlı olacagı ve doğru insanlara burs vermek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş