1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2011 YGS LYS Tercihleri Nasıl Yapılacak

Konu, 'Sınavlar' kısmında ~Ecrin~ tarafından paylaşıldı.

 1. ~Ecrin~

  ~Ecrin~ Yeni Üye

  2011 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ve Tercih İşlemleri
  2011 lys tercihleri nasıl yapılır
  2011 lys ygs tercih tarihleri


  2011 ÖSYS tercih işlemleri, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihi saat 17.00'de sona erecektir.

  2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM'nin Ösym Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren yayımlanacak, başvuru merkezlerine de örnek olarak gönderilecektir. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM'nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir. Adaylara kılavuz satışı yapılmayacaktır. 2011-LYS sonuçları 21 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00'ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların Kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacaktır.

  Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren ÖSYM'ninhttp://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.

  Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.

  Kaynaj : pdregitim
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  2011 Ösys Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ve Tercih İşlemleri
  lys 2011 tercih kılavuzu
  2011 Lys Tercih Rehberi
  Lys Tercih Rehberi 2011

  2011-ÖSYS tercih işlemleri, 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak ve 5 Ağustos 2011 tarihi saat 17.00'de sona erecektir.

  2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM tarafından yayımlandı. Adaylar, isterlerse kılavuza ÖSYM'nininternet adresinden erişilebilecekler veya başvuru merkezlerine gönderilmiş olan basılı kılavuzu yerinde inceleyebileceklerdir.2011-LYS sonuçları 21 Temmuz 2011 tarihinde saat 14.00'ten itibaren açıklanacağından, bilgi işlem sistemi yoğunluğunu da göz önüne alarak, adayların Kılavuzu daha önceden edinmeleri yararlarına olacaktır.

  Tercih işlemleri, Kılavuzda belirtilen esaslar uyarınca gerçekleştirilecektir. Tercih yapacak adayların, 20 Temmuz 2011 tarihinden itibaren ÖSYM'nin Ösym Öğrenci Seçme ve Yerleştirme internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini buna göre yapmaları gerekmektedir.

  Adaylar tercihlerini isterlerse bir başvuru merkezi aracılığıyla, isterlerse internetten kendileri bireysel olarak yapabileceklerdir. Başvurularını internetten yapmak istemeyen adaylar doldurdukları Tercih Formu ve nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte istedikleri bir başvuru merkezine tercih için başvuracaklardır.


  2011-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu
   
 3. s

  sweety Yeni Üye

  Sınavdaki başarıyı perçinleştirmek için iyi bir tercih yapmak gerekir. Kolay gelsin sizlere canım.
   
 4. A

  Almira Yeni Üye

  Katılıyorum arkadaşlara tercih yapmadan önce bir iki gün kendinize zaman ayırın kücük bir tatil yapın sonra ne istediginizden emin olarak tercihinizi yapın.
   
 5. M

  Misafir Misafir

  Merhaba.Ben birşey sormak istiyorum ygsden tercih yapmak için sadece aldıgımız puana okul puanı mı ekleniyor lys o okadar onemlı degıl mı
   
 6. M

  Misafir Misafir

  arkadaşlar tercıh yapacm ygs den acaba ek puan ygs yemı eklenıyor
   
 7. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Bu yıl ki sınav oldukca zordu
   
 8. öpucuk

  öpucuk Misafir

  :mad:muck:mad: 2013 desek daha iyi olacak
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş