1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2011 Sözleşmeli Er Başvuruları Ne Zaman?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında gozde tarafından paylaşıldı.

 1. g

  gozde Yeni Üye

  Bu yıl sözleşmeli er ne zaman alınacak
  2011 sözleşmeli askerlik ne zaman alınacak
  sözleşmeli er başvuru tarihleri
  2011 sözleşmeli er alımı ne zaman
  2011 sözleşmeli er başvuruları ne zaman


  Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafındanbu yıl içerisinde 5 bin 103 sözleşmeli er alınacağı belirtildi. 12 Temmuz 2011 tarihinde başlayan başvurular 12 Ağustos 2011 tarihinde sona erecek.

  Kara Kuvvetleri komutanlı resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış askerliğini yapmış olması gerektiği ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi şartının arandığı belirtildi.

  Halen askerlik vazifesini yapanların da müracaatta bulunabileceğinin kaydedildiği açıklamada, ön şartları uyan adayların sağlık muayenesi, spor testi ve mülakattan sonra 10 hafta askeri eğitimden geçirileceği bildirildi.

  Açıklamada sözleşmeli erlerin, hudut birliklerinde görevlendirilecekleri, kışlalardaiskan edilecekleri, her türlü ihtiyacının Türk Silahlı Kuvvetler tarafından karşılanacağı, maaş alacakları ve hizmet süreleri sonunda ikramiye alabilecekleri de ifade edildi.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  İyi bari en azından basvurmak isteyenlerin henüz süreleri bitmemiş
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş