1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2011 Sağlık Meslek Lisesi PuanlarıTaban Puanları

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında SaFaK_YeLi tarafından paylaşıldı.

 1. S

  SaFaK_YeLi Yeni Üye

  Sağlık Meslek Liseleri Puanları 2011,
  Sağlık Meslek Lisesi Taban Puanları 2011,
  2011 sağlık meslek lisesi taban puanları

  Sağlık Meslek Lisesinin Taban Puanı 2011-2012

  Sağlık Meslek Lisesi Puanları 2011 Taban Puanları için aşağıdaki linklere tıklayın....


  Sağlık Meslek Liseleri 1. Yerleştirme Taban Puanları


  Sağlık Meslek Liseleri II. Yerleştirme Taban Puanları

  1-İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi
  İstanbul-Üsküdar-Koşuyolu Semtinde 1974 yılından beri öğretime devam eden hemşirelik okuludur.İngilizce eğitim yapan Anadolu Meslek Lisesi olup öğretim süresi ilköğretim okuluna dayalı hazırlık üstü 4 yıldır.
  Okuldan mezun olanlar:Milli Eğitim Bakanlığına bağlı sağlık kuruluşları ile pansiyonlu okullarda görev alabileceği gibi bütün sağlık kuruluşlarında çalışabilme imkanına sahiptirler.
  Adres:Validebağ Kampüsü-Koşuyolu/ÜSKÜDAR İSTANBUL
  Tel. No:02163252904-3391381
  Faks:02163252904
  2-Kırıkkale Kanuni Sağlık Meslek Lisesi
  Kırıkkale Kanuni Sağlık Meslek Lisesi, İlköğretim Okuluna dayalı, 4 yıl öğretim süreli Laboratuar Teknisyeni (Laborant) yetiştiren Meslek Lisesidir.Mezunları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Sağlık Eğitim Merkezleri ile diğer resmi ve özel sağlık kurumlarında da çalışma imkanına sahiptirler.
  Adres:Kanuni Sağlık Meslek Lisesi(Yavuz Selim İlköğretim Okulu Ek Binası)KIRIKKALE
  Tel. No:03182331491
  Faks:03182340006

  3-Çorum Osmancık Sağlık Meslek Lisesi
  Çorum ili Osmancık İlçesinde 2001-2002 öğretim yılında yapımı tamamlanan tesislerinde hizmete açılmıştır.360 öğrencilik kapasiteye sahip okulda 200 öğrencilik pansiyon bulunmaktadır.Okuldaki eğitimin amacı öncelikle Bakanlığımız Kurumlarının hemşire ve sağlık memuru, bu kurumlarla birlikte ülke genelinde ilk yardım ve acil bakım teknisyenliği konularında iyi eğitilmiş insan gücü yetiştirmektedir.Öğretim süresi 4 yıldır.
  Adres:smancık Sağlık Meslek Lisesi OSMANCIK/ÇORUM
  Tel. No:0364 6114423-6114425
  Faks:0364 6114419
  *Bünyesinde pansiyon bulunan İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi (Hemşirelik Bölümü) ve Çorum Osmancık Sağlık Meslek Lisesi (Hemşirelik Bölümü, Acil Tıp Teknisyenliği)'ni kazanan kız öğrenciler bu sınavda aldıkları puana, Devlet Parasız Yatılılık Başvuru şartlarını taşımaları, pansiyonlarda boş kontenjan bulunması halinde parasız yatılılık hakkından yararlanabilecektir.
  Sınavda aldıkları puana göre yapılacak seçme ve sıralama sınavı ile parasız yatılı okuma hakkı kazananların ayrıca parasız yatılılık sınavına girmeleri şartı aranmaz.Parasız yatılılık şartları taşımayan kız öğrencilere puan ve boş kontenjan oranında paralı yatılılık sağlanır.
  SAĞLIK MESLEK LİSELERİNE BAŞVURU ŞARTLARI
  Genel Şartlar:
  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Türkiye'de oturma izni olan yabancı uyruklu öğrencilerin okula alınmaları Bakanlığın iznine bağlıdır).
  Sağlığı, girmek istediği mesleğin öğretimi ve yürütülmesine elverişli olmak (kekemelik, şaşılık, görme yetersizliği, ortopedik yetersizlik, bulaşıcı hastalıklar ve ruhsal bozukluklar okullara alınmaya engel teşkil eder). Öğrencilerin özür durumları, okula kayıtlarında okul müdürlüğünce tespit edildiği taktirde sağlık raporu almış olsalar bile kayıtları yapılamaz.
  Evli, boşanmış veya nişanlı olmamak (öğrenci iken evlenen ve nişanlananların okulla ilişkileri kesilir).
  Sabıka kaydının bulunmadığını, yerel Cumhuriyet Savcılığından alacağı belge ile kanıtlamak (okula kayıt sırasında istenir). Özel kanunlarla affa uğramış olsalar bile herhangi bir okuldan yaptırım veya kanuni bir kovuşturma sonucu çıkarılmamış olmak. Kamu haklarından yasaklı olmamak.
  Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya 6 (altı) aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla zimmet, sahtecilik, irtikap, ihtilâs, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. İstanbul Validebağ Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve sağlık meslek liselerinin öğretim süresi 4 (dört) yıldır.
  Özel Şartlar:
  2008-2009 öğretim yılında ilköğretim okullarının 8. sınıflarında öğrenim görüyor olmak. Sınavın yapıldığı tarih itibarıyla 16 (onaltı) yaşını bitirmemiş olmak veya yaş düzeltilmesi için mahkemeye başvurduğuna ilişkin belge getirmek.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İstanbul Sağlık meslek liselerinin taban puanları güncellendimi?
   
 3. K

  Kayıtsız Üye Misafir

 4. i

  irem Yeni Üye

  Sağlık Meslek lisesi mezunları mutlaka bir yere yerleşiyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş