1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2010’un saç trendleri

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]
  2010 saç trendleri arasında neler var?

  Sezon trendlerinde rock ve folk esintileri bulunmakta; bir tarafta asi saçlar bulunurken, bir tarafta da etnik esintiler yeni sezonun trendleri arasında yer alıyor.

  Uzun saç mı, kısa saç mı kadınların tercihi olacak?

  Asi ve sert kesimlerin yanı sıra, volümlü, katlı kesimlerle de saçlara yumuşak, hareketli bir görüntü veriliyor. Yüz çevresine uygulanan katlarla kişiye özel bir saç şekli ortaya çıkarılıyor.

  Renk olarak hangi tonlar öne çıkıyor?

  Sezon renklerinde koyu kestaneler, koyu kumral ton üzerine açık kumral doreler, bakır, bal tonunda ana bazlar hazırlanıp, üzerlerine uç kısımlara doğru ton üstü ton uygulamaları yapılıyor.

  Saçlarda dalgalar mı, yoksa düz modeller mi hakim?

  Saç şekillerinde bir tarafta net düz saçlar var ama bir tarafta da yumuşak buklelerin olduğu romantik etnik saçlar karşımıza çıkıyor.

  Özel bir gece için ne tercih edilmeli?

  Giyilen giysi ve gidilecek yer, tercihimizi yapabilmemiz için çok önemli. Kişinin yüz ve saç şekliyle uyumlu çok şık ve net bir topuz da tercih edilebilir, yumuşak bukleler halinde yapılmış topuzlar da. Özellikle tarak bile sürülmeden yapılan doğal topuzlar, özel geceler için bu aralar çok gözde.
  Karamel farklılaşıyor

  2010 saç modasında karamel tonu biraz daha farklılaşıyor. Kumral-karamel renkleri üzerine sarı balyajlar, bakır tonlarındaki kızıllar ve bakır-karamel renkler ön planda. Koyu renk saçları tercih edenlerse sıcak kahveler ve açık kestane tonlarını kolaylıkla kullanabilecekler.

  Kızıl her sezonun gözdesi

  Kızıl tonlar cesaret ister. Ama bu sezon koyu kızıllara çok sık rastayacaksınız. Belki de yıllardır yapmak istediğiniz değişikliği yapmanın tam zamanıdır.

  Sarı saçlar yine moda

  Sarı saç her sezon olduğu gibi bu sezon da moda; fakat artık göze çarpan tonlar yerine biraz daha küllü tonlar tercih ediliyor. Altın sarısı saçların arasına atılan bal rengi gölgeler de kolaylıkla kullanılabilir.

  Saç bakım önerisi

  Bakım yaparken, saç cinsinizi ve saçınıza daha önce hangi işlemleri yaptığınızı göz önünde bulundurun ve buna uygun bir saç bakım kremi kullarım. Böylece saçınıza ihtiyacı olduğu kadar nem vermiş olursunuz ve saçınız daha çabuk sağlığına kavuşur. Evde bulunan bir saç kremini saçınıza sürüp bir boneyle kapatın. Biraz beklettikten sonra yıkayın. Saçlarınıza ihtiyacı olan nemi bu şekilde de verebilirsiniz. Bakım olsun diye saça sürülen yağların saçtan çıkarılması zor oluyor. En az 2-3 defa şampuanlanması gerekiyor. Bu işlem de saça zarar verebilir.

  Cansız saçlara nasıl müdahale edilmeli?

  Vitamin eksikliği, kimyasal işlemler, güneş, klorlu su, çevre şartları ve hormonal değişiklikler gibi pek çok sebeple saçlar canlılığını kaybedebilir.

  Yapmanız gereken iyi beslenmek, saçınıza uygun bakımı sağlamak, tarama ve kimyasal işlemlerden kaynaklanan hasarlara engel olmak. Bunun için uygun ürünleri, düzenli olarak kullanmaya çalışın. Saçlarınız eski canlılığına çok geçmeden kavuşacak.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Her sene aynı şey , modeller aşagı yukarı aynılar.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş