1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2010 ido kış tarifesi

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  İDO'nun Kış Tarifesi 24 Eylül'de başlıyor

  İDO, 24 Eylül itibariyle “2009 Kış Tarifesi”ne geçiyor. Yeni öğretim yılının başlangıç tarihleri dikkate alınarak düzenlenen seferler, 24 Eylül 2009 –13 Haziran 2010 tarihleri arasında geçerli olacak.

  “Tatil İDO ile başlar” sloganıyla 2009 yazında, keyifli, konforlu ve güvenli yolculuk sunan İDO, kış aylarında değişen yolcu taleplerini dikkate alarak 24 Eylül 2009 tarihinde kış tarifesine geçiyor.
  Her yıl olduğu gibi okulların açılış tarihleri doğrultusunda düzenlenen “2009-2010 Kış Tarifesi”nde, iç hatlardaki yoğunluğu hafifletmeye yönelik deniz otobüsü, feribot ve vapur seferleri artırılarak, filoya katılan yeni gemilerle seferler güçlendiriliyor.
  İDO, 2009 -2010 Kış Tarifesi’nde, özellikle Bostancı-Kadıköy ve Yenikapı-Bakırköy Hattı Deniz otobüsü seferlerini değişen yolcu talebini dikkate alarak artırırken, dış hatlar olan Yenikapı-Bandırma ve Yenikapı-Bursa seferlerinde de iç hat bağlantılı olarak düzenlemeye gidiyor.
  İDO, 2009 -2010 Kış Tarifesi’nde seferler, yolcu talepleri doğrultusunda 3 dönemi kapsayacak şekilde düzenleniyor. Buna göre dönemler, 24 Eylül-18 Ekim 2009, 19 Ekim 2009-18 Nisan 2010 ve 19 Nisan-13 Haziran 2010 tarihlerini kapsıyor.

  Kabataş-Kadıköy-Bursa seferlerine kış aylarında da devam edecek
  İDO’nun 24 Ağustos’ta, Kabataş-Kadıköy-Bursa hattında deneme amaçlı başlattığı deniz otobüsü seferleri, yoğun yolcu talebi ve memnuniyeti doğrultusunda kış sezonunda da düzenleniyor. Anadolu Yakası’ndan bir ilk olan Bursa deniz otobüsü seferleri, Kabataş kalkışından 20 dakika sonra Kadıköy İskelesi’ne uğrayarak Bursa’ya devam ediyor. Sefer süresi Kabataş’tan 2 saat, Kadıköy’den 1 saat 40 dakika sürüyor.

  Şehir Hatları seferleri artırılıyor
  2009-2010 Kış Tarifesinde Yeni Kadıköy İskelesi’nden yapılan Eminönü ve Karaköy seferleri artırılarak, 11.00 ile 17.00 saatleri arasında 10'ar dakika aralıklarla gerçekleştiriliyor. Eminönü - Kadıköy hattında haftanın 7 günü aralıksız sefer düzenlenirken, Kadıköy-Beşiktaş hattında Cuma-Cumartesi günleri sefer sayıları, yoğunluğa bağlı olarak artırılıyor.

  Kış aylarında hava muhalefetinin etkisiyle trafik yoğunluğu artan köprülere alternatif olarak genişletilen Sirkeci- Harem hattı, filoya katılan yeni araba vapurlarıyla güçlendiriliyor. Hafta içi yoğun saatlerde doldur- boşalt uygulamasıyla 22.30'a kadar hizmet sağlanacak olan Sirkeci – Harem hattında, haftasonu seferleri 30 dakikalık aralıkla düzenleniyor.

  Yolculardan gelen talepleri Boğaz Hattı seferlerinde de dikkate alan İDO, Çengelköy-İstinye ring hattında sefer sayısını 6’ya çıkarırken, A.Kavağı- R.Kavağı- Sarıyer ile Adalar hatlarında tüm yönlere seferlerini güçlendirilyor.

  Hızlı ve kolay bilet almanın yolu; www.ido.com.tr
  İDO 2009- 2010 Kış Tarifesi’ne iskele gişelerinin yanı sıra www.ido.com.tr adresinden ulaşılabiliyor.
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  ido yaz ve kış tarifeleri arasında çok fark oluyormu ?
   
 3. Nursena

  Nursena Admin

  ido 2011 kis tarifesinde degişiklik olup olmadıgında bir bilgi yok ama yaz tarifileri şöyle sefer olarak.

  Ücretler ise şöyle.

  [​IMG]
  İstanbul içi Vapur seferleri

  » KADIKÖY - EMİNÖNÜ


  » KARAKÖY - HAYDARPAŞA - KADIKÖY


  » EMİNÖNÜ - ÜSKÜDAR


  » HALİÇ HATTI


  » KADIKÖY - BEŞİKTAŞ


  » KADIKÖY - KABATAŞ

  Bogaz Hatlarında

  » UZUN BOĞAZ TURU ( Nostaljik Boğaziçi Özel Gezi , Eminönü - Kavaklar )


  » KISA BOĞAZ TURU
  » BOĞAZ'DAN GELİŞ - BOĞAZ'A GİDİŞ


  » SARIYER - RUMELİ KAVAĞI - ANADOLU KAVAĞI - POYRAZ


  » KÜÇÜKSU - BEŞİKTAŞ


  » İSTİNYE-EMİRGAN-KANLICA-A.HİSARI-KANDİLLİ-BEBEK-A.KÖY.ÇENGELKÖY

  Adalar Hatlarında

  » BOSTANCI - ADALAR


  » KABATAŞ - KADIKÖY ADALAR


  Araba Vapuru Seferleri

  » SİRKECİ - HAREM


  » ESKİHİSAR - TOPÇULAR
   

  Ekli Dosyalar:

 4. _

  _Caroline_ Yeni Üye

  İdo kış tarifilerini güncellerseniz sevinirim. Birde Kışın feribota deniz otobüsüne binmenizi tavsiye ederim süper oluyor.
   
 5. A

  Abdullah Yeni Üye

  ido yaz ve kış tarifeleri arasındafark oluyordur herhalde...
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş