1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2 Mart Cuma Kar Tatili

Konu, 'Haberler' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  02.03.2012 tatil olan okullar
  02.03.2012 kar tatili
  2 Mart Cuma Kar Tatili

  2 Mart Cuma günü Ankara başta olmak üzere bir çok ilde kar tatilinin uzaması bekleniyor 02032012 Kar Tatili Olan Okullar listesinde İstanbul varmı merak ediliyor

  2 Mart Cumagünü büyükşehirler ve diğer illerimizden yapılacak açıklamalara göre kar tatili uzayan iller ve okullar güncellenecektir

  [​IMG]
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bugünden sonrada havalar aynı sertlikle devam edecek, sanırım yarında tatil olabilir hafta sonuna dikkat etmek lazım.

  Ankara

  Ankara Valiliği, hava koşulları nedeniyle ''resmi ve özel ilk ve orta dereceli okulların, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşler ile özel eğitim rehabilitasyon merkezlerinin'' yarın da tatil edildiğini bildirdi.

  Sivas

  Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas merkez ile belde ve köylerinde eğitime 2 gün ara verildi.

  Sivas Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle merkez ile bağlı belde ve köylerde eğitime 2 gün ara verildiği bildirildi.
  Bu arada kamuda çalışan hamile kadınlar, engelliler, gaziler ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların da iki günlük kar tatilinden yaralanacağı kaydedildi.
  Şarkışla ilçesine bağlı belde ve köylerde de taşımalı eğitime 1 gün ara verildiği öğrenildi.

  Kırşehir

  Kırşehir’de gün boyu devam eden kar yağışı nedeniyle, il merkezinde taşımalı öğretim yapan okullar ve bazı ilçelerde yarın okullar tatil edildi.
  Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklama da “Merkeze bağlı taşıma kapsamında olan ilk ve ortaöğretim okulları ile merkez ilçeye bağlı kasaba ve köy okullarında, Akçakent, Akpınar, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerinde 1 gün süreyle eğitim-öğretime ara verilmiştir.” denildi.

  Yozgat

  Yozgat’ta dün gece başlayan kar yağışı ve tipi sebebiyle bugün tatil edilen ilk ve orta dereceli
  okullar, kar yağışı ve tipinin etkisini bugünde sürdürmesi sebebiyle yarında tatil edildi.
  Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve tipinin etkisini sürdürmesinden dolayı sadece taşımalıya verilen tatil izninin 01 Mart 2012 tarihinde 1 gün süreyle ilk ve orta dereceli okulların tamamının tatil edildiği belirtildi.
  Ordu

  Ordu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Çaybaşı, İkizce, Kumru ilçelerindeki okulların tamamı ile Akkuş ve Ünye'nin belde ve köylerindeki okullar yarın (1 Mart Perşembe) tatil edildi.
  İl Özel İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre, il genelinde 53 köy yolunu kar nedeni ile ulaşıma kapandığı belirtildi. İl Özel İdaresi ekiplerinin 40 araç ve 70 personelle karla mücadele çalışmalarına devam etti, kapanan köy yollarının açılması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.
  Malatya

  Malatya merkez ile Doğanşahir, Yeşilyurt, Akçadağ ve Hekimhan ilçeleri ile Pütürge ilçesine bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildi.
  Malatya Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Malatya merkez ile merkeze bağlı köyler, Doğanşehir, Yeşilyurt ve Akçadağ ilçelerinde eğitime ara verildiğini söyledi.
  Bulut, Pütürge ilçesinde ise ilçeye bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildiğini belirtti.
  Bu arada Hekimhan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Hekimhan ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

  Niğde

  Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada ise kent merkezi, merkeze bağlı köy ve beldeler ile Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik ve Ulukışla ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

  Adıyaman

  Adıyaman Valiliği' şehirde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim okullarının 2 gün tatil edildiğini duyurdu.
  Adıyaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamaların yaşandığı kentte, ilköğretim okulları ile liselerde Adıyaman merkez ve Samsat hariç tüm ilçelerde eğitime Perşembe ve Cuma günü ara verildiği bildirildi.
   
 3. a

  aysima Yeni Üye

  bu haftayı full tatil etsinler haftaya daha iyi olur inşallah
   
 4. _

  _tugba_ Yeni Üye

  Yarın Nevşehir'de Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Nevşehir Kar Tatili Var mı merak ediyorun.

  02.03.2012 Aksaray Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Aksaray Kar Tatili Var mı sorusuna gelince valilik yarın yine tatil verebilir.

  İç Anadolunun Kayseri ilinde Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Kayseri Kar Tatili Var mı diye sorabilirsiniz. Kayseride kar devam edecek yüksek ihtimal tatildir.

  Karabük Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Karabük Kar Tatili Var mı
  Malatya Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Malatya Kar Tatili Var mı
  Yozgat Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Yozgat Kar Tatili Var mı
  Konya Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Konya Kar Tatili Var mı
  Eskişehir Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Eskişehir Kar Tatili Bursa Okullar Tatil mi 2 Mart 2012 Bursa Kar Tatili Var mı
   
 5. s

  sedacım Yeni Üye

  Ankara'da tatil olması lazım yine başlamış kar haberleri izlemedinizmi.
   
 6. z

  zanevya Yeni Üye

  Yarın kayseri buz gibi 2 3 gün daha yoğun kar devam edecek valilik tatil verecektir.
   
 7. f

  finduk Yeni Üye

  Sivaslılarıda duyun donuyor çocuklarımızı -15 dereceyi görüyoruz bu mevsim bu ay bizi donduracak.
   
 8. b

  bluesim Yeni Üye

  Cuma günü aksarayda okullar tatilmi acaba?
   
 9. c

  cavss Yeni Üye

  Ankara'da gece yoğun kar yağısı başalayacak gibi hava çok bunalık çok fena kar yağacak.
   
 10. b

  busee Misafir

  bu haberın dogru olup olmadıgını nereden bılıcez?
   
 11. c

  cayka Yeni Üye

  Valilik açıklama yapacakta site kapalı bence yarında tatil.
   
 12. K

  Karakiz Yeni Üye

  Aslında televizyonlar bununla ilgili bilgi veriyor, sabah erkenden kalkarak hangi illerde okullar kar tatili öğrenebilirsiniz.
   
 13. c

  canay Yeni Üye

  GİRESUN

  Giresun’da dün gece başlayan kar yağışı il merkezi ve ilçelerinde etkili olurken, başta eğitim ve ulaşım olmak üzere hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

  Kar nedeniyle Giresun merkez ve bazı ilçelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, ulaşım da güçlükle sağlanıyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Giresun merkez, Bulancak ve Yağlıdere’de tüm ilk öğretim ve orta öğretim okulları 1 gün süreyle tatil edilirken, Dereli ilçesinde sadece ilköğretim okulları bugün için tatil edildi. Doğankent, Espiye, Güce, Piraziz, Şebinkarahisar ilçelerinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler 1 gün okula gitmeyecek.

  KONYA

  Konya'nın 2 ilçesinde tamamen, 9 ilçesinde ise kısmen okullara 1 gün ara verildi.Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Konya ve ilçelerini etkileyen kar nedeniyle Doğanhisar, Bozkır ilçelerinde tamamen, Kadınhanı, Derbent, Cihanbeyli,Hadim, Kulu, Yunak, Halkapınar, Çeltik ilçe merkezleri hariç köy ve beldelerde okullar bugün için tatil edildi. Altınekin ilçesi'nde ise taşımalı eğitime ara verildi.

  BİTLİS

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

  Tatvan Milli Eğitim Müdürü Mahfuz Bayar, ilçede dün akşam saatlerinden itibaren etkisini sürdüren tipi ve fırtına nedeniyle Tatvan merkez ve merkeze bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

  Hava şartlarının normale dönmesi durumunda ara verilen eğitime yarın tekrar başlanacağını kaydeden Bayar, ilerleyen saatlerde yarın için durum değerlendirmesi yapacaklarını sözlerine ekledi

  SİVAS

  Sivas'ta etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle kent genelinde ilk ve orta dereceli okullar 2 gün tatil edildi.

  YOZGAT

  Yozgat merkezde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bugün de ara verildiği belirtildi. Yozgat'ta yoğun kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullardan sonra yükseköğretime de bir gün süreyle ara verildi. Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle Yozgat il merkezinde bulunan fakülte ve yüksek okullarda eğitime yarın (1 Mart 2012) için ara verildiği bildirildi.

  ANKARA

  Ankara Valiliği, Ankara'da ilk ve orta dereceli okulların, kar yağışının devam etmesi nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

  ERZURUM

  Erzurum’un Tekman ilçesinde kar ve tipi nedeniyle okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

  MALATYA

  Malatya'da olumsuz hava koşulları sebebiyle il merkezi ile merkeze bağlı belde ve köylerdeki okullar, 1 Mart Perşembe günü için tatil edildi.

  KIRŞEHİR

  Kırşehir'in bazı ilçelerinde, yoğun kar yağışı sebebiyle okullar yarın için tatil edildi.

  NEVŞEHİR

  Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

  ÇORUM

  Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, il merkezi ve merkeze bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği açıklandı. Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Olumsuz hava şartları ve aşırı kar yağışı nedeniyle ilimiz merkez ve merkeze bağlı köy ve beldelerdeki tüm okulöncesi-ilköğretim-lise ve dengi okullar 01 Mart 2012 Perşembe günü (1) bir gün süre ile tatil edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

  ZONGULDAK

  Zonguldak'ta üç gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi. Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime bugün ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi. Sakat ve özürlü kamu çalışanları da idari izinli sayılacak.

  KARABÜK

  Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle Ovacık ve Eflani ilçelerinde okullar tatil edildi. Karabük'te üç gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Ovacık ve Eflani ilçesinde okullar 2 gün tatil edilirken, Eskipazar ilçesinde de taşımalı eğitimde bir gün tatil edildi. Öte yandan Karabük'te halen 270 köy ulaşıma açılamadı. Merkezde 38, Eflani 54, Eskipazar 49, Ovacık 42, Safranbolu 53 ve Yenice'de 34 köy yolu ulaşıma kapalı. Toplam 2 bin 104 kilometre uzunluğunda kapalı olan 270 köy yolu için İl Özer İdaresi Yatırım ve İnşaat Müdürlüğüne bağlı 7 greyder ve 2 kar bıçaklı kamyon ile yolları
  açmak için çalışmalar başlatıldı. Kar kalınlığının özellikle yüksek kesimli ilçelerde 1.5-2 metre arısında kar kalınlığı olurken, kipler son üç ayda 19 bin 140 kilometre uzunluğunda kapanan köy yolunu açtı.

  BARTIN

  artın'da etkili olan kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

  Bartın'da 3 gündür etkili olan kar yağışı sebebiyle okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Kar yağışı sebebiyle 63 köyde ulaşım sağlanamıyor.

  SAMSUN

  Samsun'da iki gündür aralıksız olarak devam eden kar yağışı 416 köy yolunu ulaşıma kapattı, ilçelerde ise okullar tatil edildi.

  Yoğun kar yağışı nedeniyle toplam 416 köy yolu ulaşıma kapanırken, Ayvacık, Asarcık, Çarşamba, Havza, Kavak, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme ve Vezirköprü'de okulların tamamı 1 gün süreyle, karın etkisini daha fazla gösterdiği Ladik'te 2 gün süreyle tatil edildi. Ayrıca, Alaçam'da Kızlan bölgesinde, Atakum'da özel eğitim okulları 1 gün tatil edilirken, taşımalı ortaöğretim öğrencileri ise izinli sayılacak. Canik'te Gödekli, Uluçayır, Gecehan, Düzören, Başalan, Düzardıç, Yeşilpınar, Fındıcak, Çamalan, Gökçepınar, Tuzaklı, Yayla, Gökalan, Ambarlı, Adatepe, Muratlı, Hacınaipli köylerinin okulları 2 gün süreyle, İlkadım'da taşıma merkezli ilköğretim okulları 1 gün süreyle, 19 Mayıs'ta Kösedik, Kuşkayası, Karagöl, Esentepe Düzköy İlköğretim Okulları 1 gün süreyle, Tekkeköy'de ise tüm köy okulları 2 gün süreyle tatil edildi.

  ORDU

  Ordu'da 13 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edilirken, bazı ilçelerde ilçe merkezleri hariç belde ve köylerde eğitim ve öğretime ara verildi.

  Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gürgentepe, Gölköy, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey'de okullar bir gün boyunca tatil edilirken, Merkez İlçe, Fatsa ve Ünye'de ilçe merkezleri hariç tüm belde ve köylerde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. İkizce ilçesinde Merkez ilçe 1 gün, belde ve köyler 2 gün, Perşembe ilçesinde Kuyluca ve Ortatepe İlköğretim okulları 1 gün tatil edildi. Gülyalı ilçesinde ise herhangi bir aksama olmadan eğitim ve öğretim devam ediyor.

  BURSA

  Bursa'da 24 köy yolunun kapalı olduğu bildirildi. Yoğun kar yağışı sebebiyle Yenişehir ve Orhangaszi ilçelerinde tüm okullar tatil edildi.

  Bursa İl Özel İdaresi'nden alınan bilgiye göre, Bursa'da gece saatlerinde 10 olan kapalı köy yolu sayısı kar yağışının etkisini artırmasıyla sabah 09.00 itibariyle 24'e çıktığı bildirildi. İl Özel İdaresi ekipleri 19 greyder, 5 kar bıçaklı kamyon 3 kepçe ile 60 personel karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının etkisini artırması durumunda gün içinde kapalı köy yolu sayısının 80'i bulması beklendii bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı dolayısıyla Bursa'nın Orhangazi ve Yenişehir ilçelerinde tüm okulların tatil olduğu bildirildi.

  KAYSERİ

  Kayseri'de başlayan yoğun kar yağışı kenti etkisi altına aldı. Kayseri'de yoğun kar yağışının etkisiyle bazı araçlar refüje çıkarken, kar lastiği olmayan otomobiller de yolda ilerlemekte güçlük çekti. Belediye ekipleri yol temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Yoğun kar yağışı nedeniyle Kayseri'nin Develi ve Sarız ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

  AMASYA

  Amasya'da İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Gümüşhacıköy, Hamamözü ve Taşova ilçelerinde bugün, Göynücek ilçesinde ise bugün ve yarın eğitime ara verildiği ifade edildi.

  KAHRAMANMARAŞ

  Kahramanmaraş'ta kar yağışı nedeniyle merkez ve 6 ilçede ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Son yılların en sert kışını geçiren Kahramanmaraş'ta dün akşamdan bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, kent merkezinde eğitim veren ilköğretim ve liselerin yanı sıra Sütçü İmam Üniversitesi'nde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

  Öte yandan Elbistan başta olmak üzere Ekinözü, Pazarcık, Göksun ve Çağlayancerit ilçelerinde kar ve tipi devam ediyor. Bu ilçelerde ve ilçelere bağlı köylerde de eğitime çeşitli sürelerde ara verildi. Andırın ilçesinin yoğun kar yağışı olan bölgelerinde de eğitime ara verilirken, Afşin, Türkoğlu ve Nurhak ilçelerinde eğitime devam ediliyor.

  AKSARAY

  Kar yağışı nedeniyle, Aksaray'ın Ortaköy, Ağaçören, Sarıyahşi, Gülağaç ve Güzelyurt ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi.

  ADIYAMAN

  Yoğun kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Adıyaman merkez ve Samsat ilçesi hariç bütün okullar 2 gün süre ile tatil edilmiştir.

  ADANA

  Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime verilen ara 1 gün daha uzatıldı. Edinilen bilgiye göre, iki gündür süren yoğun kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli'de dün okullar tatil edilmişti. Kar yağışının devam etmesi ve tipi çıkması nedeniyle eğitime verilen ara 1 gün daha uzatıldı.

  BARTIN

  Bartın'da kar yağışı nedeniyle il merkezi, bağlı belde ve köylerde eğitime yarın ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışının devam etmesi ve meteoroloji tahmin raporlarında buzlanma tehlikesinin öngörülmesi nedeniyle il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
   
 14. Z

  Ziyaretci Misafir

  bugün ankarada okullar tatilmi
   
 15. p

  pepe Yeni Üye

  Bugünü de tatil etseler de öğrenciler bayram etse
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş