1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

1800'lü yıllar ve Drag Queenler

Konu, 'Haberler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Drag Queenler travestilerle karıştırılmaktadırlar. Halbuki bunların çoğu eşcinsel değillerdir ve sadece kadın gibi giyinip, dans etme ve şarkı söyleme eylemlerini gerçekleştirmektedirler. Drag Queenler'in geçmişleri çok eskilere dayanır.

  Drag Queen kelime anlamı etimolojik olarak 1800'lü yıllarda kullanılmaya başlayan çember etek anlamına dayanmaktadır. 1800'lü yıllarda queen kelimesi genel olarak insanları aşağılamak için kullanılıyordu.

  Brigham_Morris_Young.jpg

  Fotoğrafta görülen Brigham Morris Young Madam Patrini adını kullanarak kariyer ( Drag Queen )yapmıştır. Çalıştığı süre boyunca birçok kişi onun erkek olduğunu anlamamıştır.

  O yıllrada erkek gibi giyinen bayanlar ve bayan gibi giyinen erkekler sıklıkla karşılaşılan durumlar arasında yer almaktadır.

  1800'lü yıllarda Drag Queen olmanın kuralları arasına tiyatro sahnesinde kadın elbisesi giyerek performans sergileyen erkekler yer almaktaydı. Bu kişiler Drag Queen kabul ediliyordu.

  54dcb2d8f493b80aa89594e4.jpg

  Ferederick Park ve Ernest Boulton Fanny ve Stella adı ile Drag Queen olmuşlardır. Bu yıllarda erkeklerin kadın elbisesi giymesi ile ilgili herhangi bir kural yoktu. Böyle giyinenler üzerinde fuhuş yapmaktan dolayı suçlamalarda bulunulup tutuklama gerçekleştiriliyordu. 1883 yıllarında ise Drag Queenler sahnelerde yer almaya başladı. Bazı erkekler eğlence olsun diye kadın kıyafeti giyip fotoğraf çektirmekteydiler. 1800'lü yılların sonlarında ise Drag Queen olmak bir tabu olmaktan çıkmıştır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Neleri var dünyanın neleri sırların sahibi bir gün ortaya çıkaracaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş