1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

13/14 Kasım 2012 Güneş Tutulması

Konu, 'Her Telden' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  2012 Kasın Güneş Tutulması , Saat Kaçta Tutulacak ? ,
  13 Kasım Güneş tutulması , 14 Kasım Güneş Tutulması ,

  KASIM AYINDA GÜNEŞ NE ZAMAN TUTULACAK ?

  2012 yılının ikinci Güneş tutulması. Tam Güneş Tutulması 4 dakika 02 saniye gerçekleşecek. Diğer zamanlarda Parçalı Güneş tutulması olarak görülebilecek. Tutulmanın tamamı 3,1 saat sürecek.

  Bugün gerçekleşen Güneş Tutulması dünyada Güney Yarımküre’de izlenebilecek.10 yıl aradan sonra gerçekleşecek olan Güneş Tutulması ne yazık ki Türkiye’den gözlemlenemiyecek. Avusturalya’da gün doğumu ile başlayacak olan Güneş Tutulması Şili’de güneşin batması ile son bulacak.


  [​IMG]

  13 Kasım 2012 21:37 Tutulma Başlangıcı
  14 Kasım 2012 00:11 Tam Güneş Tutulması
  14 Kasım 2012 02:45 Tutulma Sonu


  Bilim adamları, ülkenin kuzey kıyılarında gün doğumuyla birlikte başlaması beklenen ve 150 kilometrelik bir bölgede görülebilecek tutulmanın muhteşem bir görsel doğa harikası oluşturacağını belirtti. Ülkenin kuzey kıyılarında başlayacak tutulma, Güney Pasifik bölgesine doğru hareket edecek. Yaklaşık iki dakika sürecek tutulma ülkenin doğusunda kısmi olarak da görülebilecek. Tam güneş tutulması ülkenin kuzey bölgesinde de izlenebilecek.

  Türkiye saati ile 21:49’da başlayacak olan tutulma, 23:45 sularında son bulacak. Saat 22:46’da ise Ay, Güneş’in tamamını örtecek. Bu muhteşem gök olayını bazı kuruluşlar, internet üzerinden canlı olarak yayınlayacak.
   
 2. N

  Neslişah Yeni Üye

  bu sefer güneşi ben tutacam vede bırakmayacam
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  internetten canlı olarak izlenebilecek.. kaçırmamakta fayda var.
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Tamam hadi yine eğlence çıktı bize, izleyelim bakalım ne kadar tutulacak :)
   
 5. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  YAKMA BİZİ GÜNEŞ!

  14 Kasım yani bugün gerçekleşecek güneş tutulması. Akrep burcunda saat 00.08 itibariyle, Türkiye saati ile 00.12'de meydana gelecek.

  Hayatımızla ilgili o kadar önemli kararlar arifesindeyiz ki bunun etkisini bir günde beklemeyin. Ama bu günlerde öfkeniz denizler gibi taşabilir. Unutmayın, Güneş yaşamdır ve dünyaya da çok yakındır.
  Sadece tam güneş tutulması olsa belki doğa baş edebilir. Fakat Merkür gerilemesi Yay burcunda devam ederken, iletişimi zora sokuyor. Ağdalı günler yaşıyoruz, hayatım değişmiyor; beni etkilemiyor diye bir şey söz konusu değil.

  10. evde Satürn sert acısı, aile bireyleriyle yaşanacak sorunları ya da geçmişte yarım kalan sorunların konuşulmasını; şüpheleri vurguluyor.

  Aslında tutulmalar en çok doğanın dengesini etkiler. Bu dönemde işlerim, ilişkilerim, duygularım karma karışık diye üzülmeyin. Sahnede doğanın dengesi var. Yağmurlar, yanardağlar, seller, heyelanlar, afetler, deprem, sıcaklık değişimleri; kısacası dünya bugünlerde doğanın türlü türlü gelgitleriyle uğraşacak. Yaşadığınız ağrıların ya da olabilecek kazaların sebebi buna bağlıdır. Kalp damar iç kanamaları da olabiliyor.

  Güncellendiğimizi düşünürsek, geçmişte çözemediğimiz sorunları da bu dönemde çözmek zorunda kalabiliriz.  Tavsiyem, köşenize çekilip doğanın gücünü seyredin. Çünkü şimdi onun zamanı...
   
 6. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Güneş tutulmasını izlemek çok heyecan verici
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş