1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

10 Ekim Çarşamba Muhteşem Yüzyıl 68.Bölüm

Konu, 'Televizyon' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  68. Bölüm 10.10.2012 tarihinde İskender Çelebinin İdamı ile başlıyor, 10 Ekim Çarşamba Muhteşem Yüzyılda Efendi Hazretleri İçin İdam Kararı Veriliyor.

  [​IMG]
  Çarşamba günü yeni bölümüyle ekrana gelecek olan Muhteşem Yüzyıl'da işler iyice kızışıyor.

  Bu bölümde İbrahim Paşa ve Süleyman arasındaki bağlar kopacak mı?

  Hürrem, Firuze’nin aradığı cariye olduğunu fark edebilecek mi?

  Tüm bu soruların yanıtını bulacağız. Geçen bölümde İbrahim doğu seferinde, Van kalesini almış ve Şah Tahmasb’la karşılaşmak için Tebriz’e yürümeye karar vermişti.

  Askerlerin huzursuzlanması ve Sultan Süleyman'ı istemeleri üzerine Sultan Süleyman ise yola çıkmış ve Konya’ya varmıştır.Bu sırada İskender’in, İbrahim Paşa’nın kibrini ve hatalı kararlarını anlatan mektubu Süleyman’a ulaşır.

  Bu bölümde ise; İbrahim ve İskender arasındaki tartışma kızışacak ve yola çıkan Sultan Süleyman da yanlarına ulaşacaktır.İskender için idam kararı çıkaran İbrahim Paşa'ya Sultan Süleyman izin verir fakat İbrahim Paşa'ya oldukça kinlenir.
   
 2. o

  ozlmsel Yeni Üye

  Zaten İbrahim Paşanın sonu bundan sonra geliyor, İskender Çelebinin idamından sonra Kanuni çok etkileniyor en büyük sebep tarihsel gerçeklikte budur.
   
 3. t

  tuana Yeni Üye

  Efendi Hazretlerinin intikamını Rüstem paşa alacak zaten ileri ki bölümlerde görülecek üzere yemekte İbarahim paşanın boğdurulma sın da baş rolleri oynayacak.
   
 4. M

  Misafir Misafir

  bencede öyle hürremle işbirliği yapıp öldürecekler paşayı
   
 5. a

  alev Yeni Üye

  Muhteşem yüzyıl muhteşem bölümleriyle her çarşamba bizleri ekrana kilitliyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş