1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

1 rakamı kurabiyeleri; “Meyve Toplama” adlı oyun; Limon İnceliyoruz

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Sanat:  1 rakamı kurabiyeleri yapılır. Kurabiye hamuru hazırlanır. İçine sarı gıda boyası katılarak renklendirilir.

  Çocuklara hamurlar dağıtılır. Çocuklar 1 rakamı oluşturmaları için yönlendirilir.

  Oluşturulan 1 kurabiyeleri fırında pişirilir.


  Oyun Hareket- Müzik:


  Limonlar yan yan gelecek şekilde yere sıralanır. Limonların karşısına geçilerek belli bir mesafeden ellerindeki limonlarla yerdeki sıralanmış limonlara vurulmaya çalışılır. İsabet ettiren puan kazanır.

  Öğretmen müziği açar. Zıplayarak “Meyve Toplama” adlı oyun oynanır. Öğrencilere zıplayarak elleri ile yukarıdan bir şey alıyormuş gibi yapmaları istenir. Bu hareketler sırasında hangi meyveleri toplamak istedikleri sorulur.


  Fen Matematik:  Limonların kabukları rendelenir. İçi ve suyu çıkarılır. Aralarındaki koku farkları hissedilir. Limonun içindeki kesecikler gözlemlenir. Çekirdekleri incelenir, sayılır. Suyu ellere sürülerek yumuşattığı gözlemlenir. Yumuşak ve sert yüzeyleri söylenir. İçindeki kesecikler ağızda patlatılır.

  Mavi ve sarı balon alınır. Hangi balonun daha büyük olduğu sorulur. Mavi ve sarı renkli balonlarla oyun oynanır. “Seni uçurabilecek kocaman bir balonun olsaydı, nereye gitmek isterdin?” sorusu çocuklara sorulur. Görüş ve düşüncelerini anlatmalarına fırsat verilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş