1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

1 Nisan Şakaları

Konu, 'Önemli Günler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bugün 1 Nisan neşe doluyor insan.. Bugün birbirinden absurt hatta istenmeyen eşşek şakaları ile karşılabiliriz.

  üm dünyada bir simge haline gelmiş olan 1 Nisan'a sadece bir gün kaldı. İnsanların bir birlerine şakalar yapıp eğlendiği bugün, meslekli esprilerinden önemi artıyor. Her öğretmenin ani sınav şakası yaptığı 1 Nisan teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok farklı bir hal aldı.

  Artık iş yaşamı ofisler ve bilgiler etrafında döndüğü için, arkadaşınıza şaka yapmanın en iyi yolu bu önemli noktaları kullanmak.

  Teknoloji Gözüyle 1 Nisan


  En iyi 10 bilgisayar şakasını görmek için tıklayın

  Herkesin şakalara karşı pür dikkat olduğu 1 Nisan'da arkadaşınızın bilgisayarınızı programlar ya da bazı ufak ipuçlarını kullanarak bozulmuş gibi gösterebilirsiniz.

  Kahve almaya giden arkadaşınızın ekranının değiştirip monitörü kırılmış gibi göstermeniz de mümkün. Teknoloji, sitesi ShiftDelete.Net, ofisler ve bilgisayar kullanıcıları için en komik şakaları biraraya getirdi.

  Klavye Şakası

  1 Nisan'da arkadaşınıza yapabileceğiniz en kolay şaka onun klavyesindeki tuşları değiştirmek. Bunun için sabah ofise biraz daha erken gelmeniz lazım.

  Bir tornavida sayesinde klavyeden istediğiniz tuşları söküp yerlerini değiştirebilirsiniz. Ancak bu şaka bazı klavyelerin bir daha çalışmamasına neden olabilir.

  Tuşları söküp, onlarla klavye üzerinde istediğiniz cümleleri yazabilirsiniz. Arkadaşınızın adı ya da başka mesajları da böyle vermek mümkün.

  9. Kırılmış Ekran Şakası

  Arkadaşınıza yapabileceğiniz bir diğer basit şaka ise onun ekranını kırılmış gibi göstermek. Bunu özel bir ekran koruyucu ya da kırılmış ekran resimleriyle yapabilirsiniz.  Arkadaşınız masasından kalktığı zaman ekran koruyucuyu devreye sokarak ekranı kırılmış gibi göstermeniz mümkün.  Sizce listedeki en komik şaka hangisi? Sizin şaka öneriniz nedir?
   
 2. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Yandık yine sabahtan başlarlar nahoş şakalara.
   
 3. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  1 Nisan yaklaşırken, online Şaka Müzesi, şimdiye dek anglo-sakson basınında yer almış 10 şakayı yayımladı. "İyi şaka yapmanın zor" olduğunu söyleyen hayali ve sanal müze "museumofhoaxes.com" yöneticisi Alex Boese, listeye bu yıl yeni giren olmadığını belirterek, "1 Nisanda yapılacak iyi bir şakanın" listeye girebileceğini söylüyor.

  * İngiliz yayın kuruluşu BBC’nin 1957’deki "Panorama"da, aşırı ılık geçen kış ve spagettilere saldıran böceklerin ortadan kalkması sayesinde, İsviçreli köylülerin ağaçlarından görülmemiş spagetti rekoltesi elde ettiği bildirildi. Bunun üzerine binlerce İngiliz telefona sarılarak, evlerinde nasıl spagetti yetiştirebileceklerini sordu.

  * Amerikan Sport Illustrated dergisi, 1985’te, beyzbol topuna saatte 270 km hızla vuran ve New York Mets takımına transfer olacak Sidd Finch adlı hayali oyuncunun haberini yazdı. Makalede, oyuncunun bu yeteneğini bir Tibet manastırında idman yaparak elde ettiği yazıldı.

  * 1962’de İsveç’in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 Nisanda çıkan bir teknisyen, yeni ve çok basit bir teknoloji sayesinde izleyicilere renkli televizyon izleyebilecekleri müjdesi verdi. Bu yöntem ekranın önüne bir naylon kadın çorabı germekti ve yüz binlerce kişi bu öneriyi gerçekten denedi.

  * 1996’de Amerikan fast food zinciri Taco Bell’in, Amerikan bağımsızlık tarihinin sembolü olan ve Philadelphia’da bulunan özgürlük çanını satın aldığını ve federal hükümetin çanın adını Taco özgürlük çanı olarak değiştirdiğini açıklaması, halka arasında infial yarattı.

  * 1977’de İngiliz The Guardian gazetesi, Hint Okyanusundaki hayali San Seriffe ada cumhuriyetinin 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 7 sayfalık ek çıkardı. Ekte cumhuriyeti oluşturan "Yukarı Kasa" ve "Aşağı Kasa" adalarının kültür ve coğrafyası ayrıntılarıyla anlatıldı.

  * 1992’de sol eğilimli NPR (ulusal halk) radyosu, Richard Nixon’ın "Kötü bir şey yapmadım ve bir kez daha kötü bir şey yapmayacağım" sloganıyla başkanlık seçimlerine aday olduğunu açıkladı. Nixon’ın sesini taklit eden kişi çok başarılı bulundu.

  * 1998’de "Bilim ve Akıl için Yeni Meksikalılar", Alabama eyaletinin, Pi sayısını "İncil’den bir anlam katmak" amacıyla 3,0 olarak değiştirdiğini belirten açıklama yayınlamıştı.

  * Yine 1998’de fast food zinciri Burger King, USA Today gazetesine verdiği tam sayfa ilanla, ünlü "Whopper" hamburgeri yerine solak 32 milyon Amerikalı için "Solaklar için Whopper" ürününü çıkaracağını açıklamış, ardından yeni hamburger için yüz binlerce başvuru aldığını bildirmişti.

  * 1995’te Discover dergisi, Aprile Pazzo isimli bir biyoloğun Antarktika’da kafası yassı kemiklerden oluşan ve penguenleri yakalamak için buzu büyük bir hızla ısıtan yeni bir tür hayvan türü keşfetiğini açıklamıştı.

  * 1976’da da İngiliz gökbilimci Patrick Moore, 1 Nisan 09.47’de Plüton Jüpiter’in arkasında geçerken sıradışı bir olay meydana geleceğini, gezegenlerin bu dizilişinin Dünya’nın çekim gücünü azaltacağını söylemişti. Tam bu anda sıçrayanların havada uçma hissini duyumsayacaklarını söyleyen Moore’un bu açıklaması binlerce kişi tarafından uygulanmıştı.

  KADIKÖY-BEŞİKTAŞ VAPURUNDA 1 NİSAN ŞAKASI

  Takvimler 1 Nisan'ı gösterirken, hiç beklemediğiniz bir şakanın kurbanı olabilirsiniz. İlk olarak eski Romalıların Hilarya, Hintlilerin ise Huli Festivali'nde görülen şakaların 1564'te Fransa'da yapılan takvim düzenlemesiyle gelenek haline geldiği sanılıyor.

  1 Nisan'ın ortaya çıkışı konusunda çeşitli varsayımlar mevcut.
  Fransa'da 1564 yılında takvimde yapılan reformla yılbaşı 1 Nisan'dan 1 Ocak'a alındı.

  1 Nisan'ı sene başı olarak kabul etmeye devam edenlerle alay etmek amacıyla yapılan şakalar, bir süre sonra gelenek haline geldi.
  1 Nisan'ı yılbaşı kabul edenlere ise 'Nisan Balığı' adı verildi. Fransa'dan sonra diğer ülkelere de geçen bu gelenek, 18'inci yüzyılda İngiltere ve İskoçya'ya da yayıldı, oradan da Amerika'ya taşındı. Amerikalılar bu günü 28 Aralık'ta kutluyor.

  ŞAKANIN DOZU KAÇINCA

  Tüm dünyanın ''şaka günü'' ilan ettiği 1 Nisan'da Türk şakacılar da hiç boş durmuyor. Ancak bu şakacılardan biri, geçen yıl 1 Nisan şakasının dozunu kaçırınca hapis cezasına çarptırıldı.

  1 Nisan 2006 tarihinde Kadıköy-Beşiktaş seferini yapan vapura binen Murat Alas, ''üzerinde bomba olduğunu'' söyledi. Şakacı, vapur iskeleye yaklaşınca gözaltına alındı ve 2 Nisan'da tutuklandı.

  23 yaşındaki seyyar satıcı ve müzisyen, savunmasında ''Aklıma nereden geldi bilmiyorum. Keşke yapmasaydım. Yolculara 'üzerimde bomba var, pimi çeker patlatırım' dedim. Elimde, bir şey yoktu. Daha sonra da 'Bu da size 1 Nisan şakası olsun' dedim. Gülenler oldu. Sadece bir bayan ağladı'' dedi. Alas'ı önce 2 yıl hapse çarptıran 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi, sanığın suçunu ikrar etmesi nedeniyle cezasını 1 yıl 8 aya indirdi.

  GERETS TRABZONSPOR'DA

  Trabzon'da yayınlanan Karadeniz'den Günebakış gazetesi ise geçen sene takvimler 1 Nisan tarihini gösterirken son sayfasında ''Gerets Trabzon'da'' başlığıyla okuyucularına bir haber verdi.

  Gazete sürmanşette verdiği haberde ''Nuri Albayrak, Galatasaray'ı yokluklar içinde zirveye taşıyan Belçikalı teknik direktör ile el sıkıştı'' yazdı.
  Fotomontaj yöntemiyle Başkan Nuri Albayrak ile Gerets'in el sıkıştığını gösteren bir fotoğraf da yayınlandı. Haberin ayrıntılarının olduğunun belirtildiği 14'üncü sayfada ise ''Sevgili okuyucularımız, Eric Gerets ile ilgili ön sayfada duyurduğumuz haber konusu tamamen hayal mahsulüdür. Bugün 1 Nisan ve şaka konusunda en hoşgörülü olduğumuz bir gün. Biz de sizin hoşgörünüze sığınarak şaka yapalım dedik. Özür dileriz'' ifadelerine yer verildi.

  Gazetenin spor servisi çalışanları, birçok okuyucunun sabah saatlerinden itibaren gazeteyi arayarak haberi doğrulatmaya çalıştıklarını, okurlarından olumlu tepkiler aldıklarını belirtti.
   
 4. s

  salvia Yeni Üye

  15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu İspanya daki Endülüs müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

  En sonunda 31 Mart gecesi kalenin önüne giderek bir elinde Kur an bir elinde İncil; Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım der. Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.
  Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

  Bunun üzerine Müslümanlar Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz... dediklerinde Haçlı ordusu komutanı Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur diye cevap verir ve BÜTÜN MÜSLÜMANLAR ORADA ŞEHİT EDİLİR.
  İşte o gün bugündür 1 Nisan Hristiyanlar arasında Hile Günü olarak kutlanmaktadır.

  Maalesef halkımız arasında da yaygınlaşmış, yüzlerce, binlerce Müslümanın katliam günü olan 1 Nisan lar, bir şaka günü olarak kutlanmaktadır.

  Nereden geldiğini bilelim. Bilelim de ona göre kutlayalım...
  (İspanya asırlar boyu müslümanların hakimiyetinde kalmıştır)
   
 5. e

  ertuğrul Misafir

  önce kendisini sıkınca su vb. şeyler atan bir aletin içine çamur doldurun.sonra bir kağıda "1 nisan yazın ve bu iki şeyide yanınıza alın. bir nisan günü arkadaşınızın yanına gidin. "1 nisanın kutlu olsun." gibi bir söz sözyleyerek elinizi uzatın o da tam elini uzatıp tokalaşacağınız sırada çamuru yüzüne fışratın. o yüzünü silerken de yakasına 1 nisan yazan kağıdı sıkıştırın sonra kaçın. NOT:denemedim ama bence işe yarar :)
   
 6. a

  asiye Yeni Üye

  1 nisan şarkılarını hep birlikte söyleriz:)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş