1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

1 Koçan Mısır'da kaç kalori var?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Özellikle çocukların sevdiği süt mısırların besin değeri oldukça zengindir, GDO içermeyen ürünlerin tüketilmesinin önemine değinmeden 1 koçan haşlanmış mısır kaç kalori yada 1 tane patlamış mısırda olan kalori oranına değineceğiz.

  Karbonhidrat kaynağı olan mısır tam tahıl tanesi olan karbonhidrattır. Bolca B1 (tiamin), B5 (pantotenik asit), folat, lif, C vitamini, fosfor ve manganez içermektedir. İçeriğindeki bulunan folat, kalp sağlığını destekler, doğum anomalilerini engellemenin yanı sıra homosistein seviyelerini düşürmeye de yardımcı olduğu biliniyor. B1 vitamini bildiğiniz gibi hafızayı korumakta yardım vitamındır. Pantotenik asit yani B5 vitamini ise, stres altında dahi enerji üretimini desteklemektedir.
  Közde Mısır.jpg
  1 Koçan büyük boy yağlı ve tuzlu patlamış mısırlardan 1500 kalori alabilirsiniz. 1 Koçan haşlanmış mısırda,
  2 dilim ekmeğin kalorisine eşdeğerdir, fakat bardakta satılan mısırlara tuz ve soslar eklendiği için kalori oranı kat kat yükselecektir. Közde mısırın kalori değeri yarı yarıya değişir ve maksimun 800 kalori alırsınız.Burada dikkat edilmesi gereken damak tadı, mesela Mısır yiyenler kesinlikle tuz kullandığından kalori oranı yükselecektir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş