1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

1 - 2 Yaş Arası Çocuklarda İştahsızlık

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  1-2 yaş döneminde çocuklar da sıkça görülen iştahsızlığın sebepleri nelerdir, bu yaş aralığındaki çocuklar nasıl beslenmeli?

  Çocuklarını yiyecekleri çatalla ezerek, yumuşatarak yedirmeye çalışınız. İlk yapılan denemeler de pütürlü yiyemeyen çocuğa karşı anlayışlı olmalısınız. Sabır ve inatla yemek yedirmek için denemelere devam etmelisiniz. Çocuk 1 yaşına gelmişse belli oranda oyunla, kandırmaca ile yemek öğünlerini daha cazip bir hale getirmek mümkün. Önemli konulardan bir tanesi çocuğunuza televizyon karşısındayken yemek yeme alışkanlığı kazandırmayınız.
  [​IMG]
  Yemek yemeyi öğrenmeye başlayan çocuklar 1 yaşından sonraki dönemde sık karşılaşılan sorun iştahsızlık sorunudur. Bebeğinizin 1 yaşından sonra büyüme hızı azaldığından, fizyolojik iştahsızlık dönemi başlar. 6 - 9 ay arası 400 gr. alan bebeğinizin, 1 yaş sonrası ayda 200 gr. civarı alması normaldir.

  Bilinmelidir ki çocuklarda demir ihtiyacı bu dönemde de devam etmektedir. Demirden zengin gıdaların C vitamini ile verilmesine dikkat etmeniz gerekir. C vitamini vücutta depolanmadığı için günlük alınmasında fayda görüyoruz.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş